خوش‌تیپی و رسیدگی به ظاهر، با هزینه‌های اضافی برای خرید لباس و اکسسوری‌ها فرق دارد. افراد خوش‌پوش، نکات مهم لباس پوشیدن و رسیدگی به ظاهرشان را رعایت می‌کنند.

آراستگی ظاهر، استفادخ مناسب از لباس‌ها و اکسسوری‌ها تاثیر زیادی برروی روابط شما اعم از کاری، اجتماعی و عاطفی دارد.

در ادامه قصد داریم ۳ نکته مهم استفاده مناسب از لباس‌ها و اکسسوری‌ها را برای خوش‌تیپ‌تر شدن بررسی کنیم:

۱- انتخاب سبک مناسب:

تناسب بین پوشش و مکانی که قصد حضور در آنجارا دارید، مهم‌ترین نکته‌ای است که باید رعایت کنید. انتخاب اینکه در چه جایی اسپرت بپوشید و در چه جایی رسمی، بسیار حائز اهمیت است. حتما دقت داشته باشید شما برای شرکت در یک جلسه رسمی کاری یا یک جمع دوستانه یا یک عروسی پوشش‌های متفاوتی باید درنظر بگیرید.

برای لباس روزانه‌ای که برای رفتن به محل کارتان می‌پوشید اهمیت ویژه‌ای قائل باشید و سبک آن‌ را به درستی انتخاب کنید. لباس روزانه بسته به نوع شغل شما متفاوت است. اگر شما دارای مشتریان جوان هستید، بهتر است انتخابتان پوشش اسپرت باشد ولی اگر مشتریانتان، صاحبان شرکت هستند و جلسات کاری رسمی دارید، پوشش نیمه رسمی یا کلاسیک مناسب‌تر است.

ضمنا توجه ویژه‌ای به این نکته داشته باشید که سبک لباس شما باید مشخص باشد. به هیچ عنوان لباس‌های رسمی و اسپرت را باهم ترکیب نکنید. علاوه بر کاهش شدید جذابیت، تاثیرگذاری شما برروی مخطبانتان را نیز کم می‌کند.

در نهایت در انتخاب سبک لباس، حواستان به سایزتان باشد. لباس‌های تنگ یا گشاد از دید طرف مقابل زشت و حتی خنده‌دار به نظر می‌آید. پس حتما سایز مناسب خودتان را بدانید و لباس‌ها را مطابق با سایز خودتان انتخاب کنید.

  • سبک لباس

    تناسب لباس با محیط/کلاسیک و اسپرت را مخلوط نکنید/به لباس روزانه اهمیت بدهید/متناسب با سایزتان لباس انتخاب کنید

 

۲-اکسسوری‌ها:

استفاده از اکسسوری‌ها و زیورآلات نکته‌ای است که اکثر آقایان کمتر به آن اهمیت می‌دهند. توجه به این نکته شما را در هر جمعی و در هر مکانی باعث افزایش جذابیت و تاثیرگذاری شما می‌شود.

کمربند یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌هاست که شما باید حتما آن‌را به همراه داشته باشید. هرگز و هرگز شلوار بدون کمربند نپوشید. (مگر در مواقعی که از ساس‌بند استفاده می‌کنید که زیاد توصیه نمی‌شود.) هماهنگی رنگ کمربند با لباس مخصوصا کفش‌هایتان نکته‌ای است که حتما باید به آن توجه داشته باشید.

استفاده از عینک و دستمال گردن (یا شال گردن) هم باعث زیباتر شدن استایل شما می‌شود. البته باید دقت کنید که با سبک پوشش شما هماهنگ باشد.

نکته بعدی، اکسسوری‌های دست هستند. یک ساعت و دستبند، جز نکات بسیار مهم در بهبود استایل شما هستند. ساعت را حتما با توجه به رنگ و سبک لباستان انتخاب کنید. ساعت‌های بند استیل و بند چرمی در پوشش‌های مختلف باعث افزایش جذابیت می‌شود.

استفاده از دستبند، یکی از نکاتی است که آقایان کمتر به آن اهمیت می‌دهند. دستبندها جز دسته اصلی اکسسوری‌ها هستند و انواع مختلفی دارند. دستبندهای سنگی، دستبندهای استیل، دستبندهای چرمی و …

همچنین می‌توانید دستبندتان را در کنار ساعت خود بیندازید و باهم ست کنید. در این‌صورت حتما حواستان باشد رنگ دستبند و ساعت یا کاملا باهم هماهنگ باشد، یا دو رنگ کاملا متضاد باشند که باعث چشمگیر شدن هر دو شود.

استفاده از اکسسوری‌ها را فراموش نکنید.

 

  • اکسسوری‌ها

    استفاده از اکسسوری‌ها را فراموش نکنید/کمربند/عینک/دستمال گردن یا شال گردن/ساعت دستبند

 

 

۳-آراستگی:

 

اگر همه موارد پوشش را رعایت کنید ولی در این یک مورد دقت نکنید، کل زحمات شما از بین می‌رود.

آراستگی ظاهری باعث می‌شود تمام نکات دیگر به چشم بیاید و یک امتیاز ویزه به‌شمار می‌آید. تصور کنید با شخصی روبرو شوید که از لباس‌های برترین برند‌ها و گران‌قیمت استفاده کرده ولی تمامی لباس‌ها چروک و نامرتب هستند. احتمالا تاثیر گذاری این شخص از کسی که لباس ساده ولی مرتب برتن دارد، خیلی کمتر است.

اولبن نکته در این بخش تمیزی شخصی است. موهای مرتب و ناخن‌های کوتاه جز مهم‌ترین و اساسی‌ترین مواردی است که هر شخص موظف است رعایت کند.

حتما کفش‌هایتان را تمیز و مرتب کنید. کفش‌ نامرتب و کثیف، خیلی بیشتر از چیزی که تصور می‌کنید توی ذوق طرف مقابل می‌زند. اگر از کفش‌های کتانی استفاده می‌کنید حتما آن‌ها را مرتب تمیز کنید و سالی یکبار آن‌ها را کاملا بشویید. و اگر از کفش‌های کلاسیک و چرم استفاده می‌کنید، استفاده از واکس را فراموش نکنید.

پوشیدن لباس‌های چروک از بزرگترین اشتباهاتی است که افراد مرتکب می‌شوند. قبل از پوشیدن لباس‌ها، آن‌ها را بررسی کنید که صاف باشند و اگر پیراهن یا شلوار پارچه‌ای و کتان می‌پوشید، حتما آن‌ها را اتو کنید.

آخرین نکته این بخش، خوشبویی است. خوشبویی باعث می‌شود افراد از معاشرت با شما بیشتر لذت ببرند و تاثیر بیشتری روی افراد بگدارید. عطرها و اسپری‌ها را با توجه به فصل و همچنین علاقه خودتان انتخاب و استفاده کنید.

 

  • آراستگی

    آراستگی شخصی (مرتب بودن مو، کوتاه بودن ناخن)/کفش تمیز/لباس‌های صاف و اتوکشیده/خوشبو بودن